NE KUTSALIMIZA SÖZ ETTİRİRİZ NE DE ÇATIŞMA ORTAMINA MÜSAADE EDERİZ.

Üniversitelerimizde özgür eğitimden, özgür düşünceden ve bilimsellikten dem vuran bazı yapılanmaların kendilerinden olmayan öğrencilere karşı baskı ve şiddet içeren yaklaşımlarda bulunması kabul edilemez.

 

Ülkemizde, komşu ülkelerde ve dünyanın birçok yerinde emperyalist bir çark ırkçılık ve mezhepçilik faktörlerini de kullanarak bölge halklarını birbirine kırdırırken bu gerçekliği tehir edip inanç ve düşünce özgürlüğünün en başında yer alan ibadet hakkına yönelik saldırıların hiçbir makul gerekçesi yoktur.

 

Küresel boyutta açlığın, yoksulluğun, yoksunluğun yaşandığı, insanların savaş ve terör olayları nedeniyle evlerini ve yurtlarını terk ettiği,  başta çocuklar ve kadınlar olmak üzere masum insanların çok kolay bir şekilde yaşama haklarının ellerinden alındığı bir dönemde bütün bu sıkıntıları gündem yapmayıp kampüste özgürlük savunusu adına öğrencilerin ibadetlerini engellemeye kalkmanın bir izahı yoktur.

 

Diğer taraftan bu coğrafyada ve yeryüzünün tamamında tek bir masumun saçının teline zarar gelmemesi için gayret eden bir topluluğu şiddet ve terörle özdeşleştirmek de açıkçası barış için gayret eden Anadolu Gençlik Derneği’ni yok sayarak dolaylı yoldan şiddeti körüklemektir.

 

En başından beri küresel güçlerin desteği ile silahlanmış grupların coğrafyamızı kan gölüne çevirmesini tuzağa düşmek ve emperyalizmin oyununa gelmek olarak nitelendiren Anadolu Gençlik Derneği'mizin teröre destek veren bir grup olarak isminin zikredilmesini reddediyoruz.

 

Emperyalizmin ve kapitalizmin baş aktörleri ABD, Avrupa Birliği ve İsrail tarafından uygulanan küresel kuşatmadan kurtulmanın yolu öğrenci gruplarının birbiriyle çatışması değildir.Tam tersine üniversitelerde farklı öğrenci gruplarının birbirleriyle çatıştırılması da bu küresel kuşatmaya hizmet etmektedir.

 

Yeryüzünün enerji kaynaklarının küresel çeteler tarafından yağmalanmasını istemiyorsak, enerji nakil yollarının ve okyanus ticaretinin zapturapt altında tutulmasını istemiyorsak,  insanın alın terinin ve el emeğinin sömürülmesini istemiyorsak ya da yaşamın devamı için elzem olan tatlı su kaynaklarının, tohum ve gıdanın aynı küresel çetelerin kontrolüne geçmesini istemiyorsak bütün bunların yolu öğrencilerin birbirlerini tartaklaması değildir.

 

Kendilerini antiemperyalist, antifaşist, antikapitalist ve statükoya karşı addeden öğrenci gruplarının ülkemizde ve dünyada olup biteni anlamadan statükonun ve faşizmin doruklarında rastlanabilir şekilde ibadet düşmanlığı yapması ve başkaları için örgütlenme hakkını yok sayması çelişkinin zirvesidir.

 

Biz kutsal kabul ettiğimiz değerlerin hiçe sayılmasına da kampüslerde oluşturulmak istenilen çatışma ortamına da müsaade etmeyeceğiz.

 

Anadolu Gençlik Derneği Genel Merkez Üniversite Komisyonu 

Anadolu Gençlik Derneği
Yozgat Şubesi
05077553822
 
cumhuriyet Cad. No 5
Büyük Cami Altı
Güçlü Tanzim Arkası
Gençlik  Apt. Giriş Kat
Merkez / Yozgat
 

 

 

Tüm hakları ANADOLU GENÇLİK DERNEĞİ YOZGAT ŞUBESİ 'ne aittir. 2014 ® İzinsiz alıntı yapılamaz.