BÖYLE BİR SİSTEM YÜRÜMEZ

Hanımlar Komisyonumuzun Genişletilmiş Şube Başkanları Toplantısı Genel Merkezimizin Konferans Salonu’nda büyük bir katılımla gerçekleştirildi. Toplantıda konuşan Genel Başkanımız Salih TURHAN Bey bir tarafta gökdelenlerin yükseldiği bir şehir, diğer tarafta açlık, yoksulluk olduğuna dikkat çekerek, “İnsana değer vermeyen, insan hayatını önemsemeyen, masum, mağdur, mazlum, suçsuz, günahsız bir insanın yaşaması için gayret etmeyen bir sistemin ebediyen sürmesi mümkün değildir” dedi.

Genel Başkanımız Salih TURHAN Bey sözlerine “Geçtiğimiz hafta, biri İstanbul’da diğeri Batman’da, biri on aylık, diğeri dört aylık, biri Türkiyeli, biri Suriyeli, biri Türk, biri Kürt iki bebeğin donarak öldüğünün haberini izledik. Türkiyeli bebek, anneannesi ile sokaklarda yaşıyor, gecenin soğuğunda sığındıkları camide donarak yaşamını yitiriyor. Suriyeli bebek kışı Batman’da çadırda geçirmeye çalışan ailesinin yanında çadırda donarak ölüyor. Her kış bu tip bebek ölümlerin gerçekleşmesi toplumsal yapının ne halde olduğunun acı bir göstergesidir”

BÖYLE BİR SİSTEMİN SÜRMESİ MÜMKÜN DEĞİLDİR

“Bir tarafta rezidansların, gökdelenlerin yükseldiği bir şehir, diğer tarafta açlık, yoksulluk ve yoksunluk”  “Bir tarafta sermaye sahiplerinin debdebeli yaşamları, diğer tarafta bir anneannenin ve torununun dramı. Bir tarafta Suriye rejimine uluslararası güçleri müdahale etmeye çağıran Türkiye, diğer taraftan kendi ülkesindeki sığınmacılara sahip çıkamayan Türkiye. Yine geçtiğimiz hafta Akdeniz sahillerine bebek cesetleri vurmaya devam etti. Aylan Kürdi’nin sosyal medyada çokça paylaşılan dramından sonra bir alışkanlık oldu demek ki bu acı görüntüler toplumu yeterince sarsmıyor, bu dramları önlemek için gerekli önlemler alınmıyor. İnsana değer vermeyen, insan hayatını önemsemeyen, kendi vatandaşı olsun ya da olmasın masum, mağdur, mazlum, suçsuz, günahsız bir insanın yaşaması için gayret etmeyen bir sistemin ebediyen sürmesi mümkün değildir” diye konuştu.

GÜNAHLARA ORTAK OLMA NİYETİNDE DEĞİLİZ

Genel Başkanımız Salih TURHAN Bey “Biz insanları hayra çağırmak, iyiliklerden yana olmak ve kötülüklere karşı durmak niyetiyle bir araya gelmiş bir topluluğuz. Bunun için geceli gündüzlü gayret ediyoruz. Bu gayretlerimizden biri olarak 31 Aralık Gecesi 81 Şubemizde yüzlerce noktada Mekke’nin Fethi Programını icra ettik. Yine yüz binlerce kişi salonlarda, milyonlarca kişi ekranlarda Fetih Programlarımızı izledi. Programlarımız gazetelerde, haber portallarında ve ekranlarda yer buldu. Biz Mekke’nin Fethi Programları ile neleri gerçekleştirdik? İnsanların kutsallarına hakaret etmeden, kalplerini kırmadan, iyiyi, güzeli, doğruyu, faydalıyı ve adaleti en güzel şekilde anlattık.  Ne demek bu? Adına Yıl Başı Gecesi denilen ifsada karşı tepkimizi en güzel şekilde ortaya koyduk. Yediden yetmişe herkeste bir fetih bilincinin ve şuurunun oluşması için gayret ettik. Elbette kalpler Allah’ın elindedir. Efendimiz(sas)’in örnek yaşamından kesitleri yeniden gündem yaptık. Bu yaşamdan almamız gereken dersleri yediden yetmişe herkesle paylaştık. Özellikle gençlerimizi Yıl Başı Gecesi adı altında işlenen kötülüklerden uzak tutmanın gayretini gösterdik. Anadolu Gençlik Derneği’mizin daha geniş kitleler tarafından adının duyulmasını sağladık” diyerek Mekke’nin Fethi programlarına dikkat çekti.

HAREKETİN BAŞARILI OLMASI MÜMKÜN DEĞİL

Hanımlar Komisyonu’nun özellikle üç nedenden dolayı çok önemli olduğunun altını çizen Genel Başkanımız Salih TURHAN Bey şunları kaydetti: “Birincisi bu ülkede yaşayan yetmiş altı milyon kadar insanın ve yeryüzünde yaşayan yaklaşık yedi milyar üç yüz milyon insan nüfusunun yarısı hanımlardan oluşuyor. Yeryüzünde kadın varlığını dikkate almayan hiçbir hareketin başarılı olması mümkün değildir. İkincisi dünyaya gelen bir insanın ilk mektebi ve bıraktığı izler dolayısıyla en önemli mektebi annesi oluyor. Annelerin varlığını ve gücünü dikkate almayan bir hareketin yeni bir toplum inşa etmesi mümkün değildir. Üçüncüsü iyiliklerin emredilmesinde ve kötülüklerin men edilmesinde Müslüman bir erkeğin en önemli dayanağı Müslüman bir kadındır.” dedi 

Anadolu Gençlik Derneği
Yozgat Şubesi
05077553822
 
cumhuriyet Cad. No 5
Büyük Cami Altı
Güçlü Tanzim Arkası
Gençlik  Apt. Giriş Kat
Merkez / Yozgat
 

 

 

Tüm hakları ANADOLU GENÇLİK DERNEĞİ YOZGAT ŞUBESİ 'ne aittir. 2014 ® İzinsiz alıntı yapılamaz.